Cecilia Lattari, Ana Chávez: Tarot zvěrokruhu


Jednoduchý a elegantní. Jen pár náznaků a jen pár detailů z tohoto tarotu udělá zcela jistě oblíbence pro každého, kdo má rád čirou přímost. Strohost, šarm, ale přitom neopakovatelný otisk emocí a informací.

Tarot zvěrokruhu navazuje na klasický Rider-Waite-Smith a otvírá nám symboliku astrologie a dávné tradice různých kultur.

 Nacházíme zde příběhy, postavy, božstva… a i když jsem na první prolistování viděla jen tu jednoduchost a hvězdnou tématiku… pak každé další otevření karty a tématu už bylo mnohonásobně silnější. Do hry vstupují praktické informace, archetypy, symboly příjemně navázané na moderní způsob života. Opravdový rádce začíná předávat své cenné zkušenosti každému vykladači.

Knížečka vás zavede přímo do pohádky, fantazie, mimo světy

Knížečka je pohádková, úchvatná, není čistě bílá, ale zlatavý nádech stránek navozuje klid, výjimečnost, posezení pod hvězdnou oblohou nebo u krbu. Dozvíte se tu základy významů, souvislosti s astrologií a pak nádherná barevná část provede vykladače jednotlivými významy karet.

A to klidně doporučuju i jen tak pro jemné pročítání před spaním. Nebo ráno.
…netřeba vytahovat karty, co si nás má najít, to si nás najde.

„V Sedmičce pentaklů se často setkáváme s postavou, která zasela semínka a nyní čeká, až rostlina, o kterou pečuje, vykvete a přinese plody. Saturn zde skutečně značí sklon k tvrdé práci, reflexi a odměnu, ale až na konci náročného procesu; stejně tak Býk představuje schopnost čekat, dělat věci ve správný čas, a nakonec se těšit z toho, co jsme zaseli. Karta často zdůrazňuje čekání: jsme skutečně ochotni být trpěliví, abychom si pak mohli vychutnat plody své práce?  Nyní je k tomu vhodná doba; musíme ponechat věcem volný průběh.

Klíčová slova: čekání, těhotenství, pozastavení, které posiluje“

Symbolika souhvězdí zůstává v kartách zachována, ve významech se však již věnujeme praktickému životu, ale nádherné barevné obrázky a tvrdý, pevný, kvalitní papír dělá z knížky malého průvodce hvězdnou oblohou, protože když si pak uvědomíte, že třeba všechna tato symbolika je na obloze. Má tam své zástupce – pak je pohled na noční oblohu skutečně vševědný a všeobjímající.

Zbytečně se v této sadě ničím nezdržujeme, vše je hladké, hladivé, rázné a přející a má nás to dovést k pořádně zářivým hvězdným uvědoměním a činům. Protože pokud tyto karty držíte v ruce, na nic jiného, než se pořádně pustit do života, nebudete mít ani chuť.

Cecilia Lattari je italská bylinkářka, herečka, psala do různých médií, hrála divadlo, žije v Toskánsku v blízkosti lesů a prý ji lze často zastihnout při dlouhých rozhovorech s Měsícem a svými kočkami.

Ana Chávez je ilustrátorka, multimediální designérka čerpající inspiraci ze svého dětství a zájmu o ezoteriku, ráda buduje fantastické světy a je vzorem vzpurné čarodějky, ženské emancipace.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2024, www.synergiepublishing.com

Oblíbené příspěvky